KGFB kisokos - UNIQA
KGFB kisokos
Minden, amit a kötelező gépjármű felelősségbiztosításról tudni érdemes. Ügyfeleink gyakran felmerülő kérdései alapján.
Kinek kell megkötnie a KGFB-t?
Minden esetben a gépjármű üzembentartójának.
Mi a biztosítási díj?
A biztosítási díj, amelyet a biztosítónak fizetünk a szolgáltatásért. A díjfizetés több részletben is történhet (éves, féléves, negyedéves) a termékre vonatkozó feltételek figyelembevételével.
Milyen módon lehet befizetni a díjat?
A fizetés módjára több lehetőség van, legegyszerűbb a bankkártyás fizetés, de van mód átutalásra, csoportos beszedési megoldásra is és végső esetben csekken is lehet fizetni.
Mikor kell befizetni a díjat?
A díjat a számlán megjelölt határidőre, vagy legkésőbb az esedékességtől számított 60. napig kell befizetni. A díjfizetés több részletben (éves, féléves, negyedéves) is történhet.
Hol érvényes az UNIQA KGFB?
A biztosítás kiterjed az Európai Gazdasági Térségre, Svájc területére, valamint érvényes a Zöldkártya Rendszerbe tartozó területekre is.
Milyen esetekre terjed ki a KGFB?
A jármű üzemeltetése során okozott dologi és személyi sérüléses károkra egyaránt.
Kinek térít a biztosító, ha közúti baleset történik?
A KGFB egy felelősségbiztosítás, így a biztosító a másoknak okozott károkat téríti meg.
Mi az bonus-malus besorolás?
Ez a rendszer díjkedvezménnyel jutalmazza az évek óta vezetőket, akik nem okoztak balesetet. A bonus-malus rendszer egy A00 alap, 10 bonus és 4 malus osztályból áll. Ha 10 éven át balesetmentesen vezetünk, elérhetjük a B10-es szintet. Károkozás esetén a bónuszfokozat csökkenhet, akár az M04-es szintig. Ha balesetmentesen vezetünk, kedvezőbb lehet a biztosításunk. A már megszerzett bonus-malus fokozatot új szerződéskötés esetén áthozható.
Mi a teendő baleset esetén?
Egy közúti közlekedési baleset esetén a legfontosabb feladat a személyi sérülések felmérése és ellátása. Súlyos balesetnél mentőt és rendőrt kell hívni.
Ha a két fél nem tud megegyezni, rendőri intézkedés kérhető. Fontos kitölteni a baleseti kárbejelentő nyomtatványt (kék-sárga lapot), ezt akár online is megtehetjük. Képeket is szükséges készíteni, és ábrán is feltüntethetőek a baleset körülményei.
A károsult a káreseményt 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak. A kárrendezés részleteiről ide kattintva olvashat bővebben.
Mi a teendő, ha a kárt egy KGFB szerződéssel nem rendelkező autó okozta?
Kártérítésre ebben az esetben is lehetőség van, a kárt ilyenkor a MABISZ Kártalanítási Számla kezelőjénél kell bejelenteni.
Mi a teendő, ha egy parkoló autóban történt kár?
Ha mi okoztuk a kárt, hagyjuk a szélvédőn az elérhetőségeinket, így segítve a tulajdonost a kárrendezésben. Az általunk okozott káreseményt a biztosítónál 5 munkanapon belül kell bejelenteni.
Ha a saját gépkocsinkban történt a kár, érdemes megnézni az autót és környékét, hátha a károkozó hagyott elérhetőséget a kárrendezéshez. Ha ez nem vezet célra és a károkozó nem beazonosítható, akkor fordulhatunk a MABISZ-hoz, illetve, ha rendelkezünk vele, akkor a Casco biztosításunk fedezheti a károkat.
Mi a teendő, ha ideiglenesen kivonjuk a gépjárművet a forgalomból?
Az ideiglenes kivonást jelezni kell a biztosító felé, ez idő alatt díjfizetési kötelezettség nem áll fenn. Ha a kivonás időtartama eléri az egy évet, a szerződés a jogszabályi előírásoknak megfelelően megszűnik.
Hogyan lehet megkötni a KGFB-t?
A honlapon elérhető kalkulátorunk segítségével, a szükséges adatok megadásával.
Tanácsadónk közreműködésével, ha részletes tájékoztatásra is szükség van.
Telefonon, ügyfélszolgálatunkon keresztül.